O mnie

mgr inż. arch. kraj. AGNIESZKA NOWAK

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w stopniu magistra inżyniera architekta krajobrazu

Pierwsze doświadczenia projektowe, realizacyjne, inwentaryzacyjne i pielęgnacyjne, nabywałam w trakcie studiów na kierunku architektura krajobrazu oraz poprzez działalność w Kole Naukowym Architektów Krajobrazu, w ramach którego współtworzyliśmy projekt Ścieżki Edukacyjnej na terenie zabytkowego Kampusu SGGW. Doświadczenia zawodowe gromadziłam pracując w zakładzie zieleni, który sprawuje opiekę nad uzdrowiskowym parkiem miejskim. Prowadzę kursy z zakresu zakładania i pielęgnacji terenów zieleni, połączone z realizacją projektu zieleni towarzyszącej placówce. Do moich głównych zainteresowań zawodowych należą: ochrona roślin drzewiastych na terenach przeprowadzanych inwestycji oraz tworzenie założeń tematycznych m.in. o wartości edukacyjnej. Pasjonuję się florystyką oraz tworzeniem kompozycji z roślin ciętych i doniczkowych.W 2018 roku ukończyłam kurs inspektora nadzoru terenów zieleni.

Projekty powstają w odpowiedzi na potrzeby i życzenia klienta, przy uwzględnieniu panujących na danym terenie warunków przyrodniczych (klimatycznych, glebowych, itp.). Każda koncepcja to indywidualne dzieło, a satysfakcja użytkowników projektowanego terenu jest naszą satysfakcją. 

 

 

Na swoim koncie mam liczne projekty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. Bydgoszcz, Inowrocław, Mogilno, jak i w województwie mazowieckim. Możliwe jest jednak podjęcie zlecenia na terenie całej Polski.

 

Zielone Tarasy to pracownia architektury krajobrazu. Zajmuję się profesjonalnym projektowaniem ogrodów przydomowych i terenów zieleni, a także wykonywaniem inwentaryzacji drzew i krzewów. Dodatkowo, w asortymencie donice zewnętrzne, elementy oświetlenia, artykuły dekoracyjne (lampiony, karmniki, poidła dla ptaków).